Ptáte se, my odpovídáme…

  • Jak se stát členem naší komunitní zahrady, co to bude stát, co můžeme a co bychom naopak dělat neměli ?

Z naší velké zahrady jsme vyhradili pozemek o více než čtyři tisíce metrech čtverečních pro zájemce nejen o vlastní pěstování zeleniny nebo bylinek,  kde jako opravdový zahradníci na záhonech s kvalitní půdou, můžete zkoušet svoje pěstitelské umění, ale i jako příjemné místo k odpočinku a setkávání.

Vstup na tento vyhrazený pozemek budou mít jen zapsaní členové a nájemci pěstebních záhonů. Uživatel odpovídá za osoby, které navštíví společnou pěstební komunitní zahradu v jeho doprovodu.

  • Kolik bude členů a kolik bude stát roční užívání pozemku ?

Uživatelem – členem se může stát pouze osoba starší 18 let.

Chtěli bychom počet základních členů stanovit k odpovídajícímu počtu připravených záhonů (2,5 x 17m), tedy celkem 45 základních členů.

Možná namítnete, že takový záhon je příliš veliký pro jednoho zájemce, nebráníme, pokud se o celý záhon rozdělíte se svým známým sousedem z domu nebo někým z rodiny. Pro přehlednost, pořádek a kontrolu, kdo vstupuje na společný pozemek, ale nabízíme vždy pouze celý záhon jednomu základnímu členovi.

Sezónní letošní pronájem záhonu je 150 kč/m2.

Ale pro ty z vás, kdo je fyzicky zdatný a raději by si pronájem záhonu chtěl odpracovat při pomoci a pravidelné údržbě i jiné části pozemku, budou dohodnuty konkrétní podmínky se správcem zahrady.

pro  všechny zapsané členy je k tomu užívání dalšího místa mimo vyhrazeného pozemku k odpočinku a relaxaci zdarma, a to od Květen – Říjen.

  •  Co na pozemku najdete ?

Připravený zoraný a kultivátorem upravený pozemek s rozdělením na jednotlivé záhony o rozloze 2,5 m x 17 m, v celkovém počtu 45-ti, které jsou průchozí směrem ke korytu Ctěnického potoka, který protéká po celé hranici naší zahrady, dále v jižní terasovité části se vzrostlými stromy najdete místo pod vzrostlými stromy v horkých letních dnech pro odpočinek.

Během měsíce květen-červen připravujeme postavit malý zahradní domek pro uskladnění nářadí, k tomu poskytneme i některé základní zahradnické nářadí, jako několik koleček, konví, rýčů a hrabiček, seznam nářadí bude přiložen spolu s podmínkami společného užíváni pozemku spolu s ostatními uživateli při podpisu smlouvy.

Vyhrazený prostor pro kompostování organického materiálu a plevele.

Voda na zalévání je k dispozici z potoka, odběr možný pouze konvemi nebo kýbly a přístupem na několika upravených místech.

  • Co můžeme a co rozhodně dělat nesmíme !

Zcela přísně je zakázáno pěstování rostlin jedovatých nebo obsahujících omamné a psychotropní látky,  i tak užívání výrobků z nich v celém prostoru zahrady.

V celém prostoru naší zahrady – pozemku je zakázáno rozdělávat oheň, kromě místa k tomu určenému, volného pobíhání psů a jiných domácích mazlíčků.

Je zakázáno manipulovat a poškozovat majetek zahrady.

Návštěvní doba a přístup do pěstební komunitní zahrady a další detaily, budou s uživateli dohodnuty individuálně se správcem při podpisu členské smlouvy.